האי פארוס בעונות הקיץ יספק לכם חופשה מרגיעה באחד מהאזורים היפים ביותר של יוון. האי פארוס שוכן בים האגאי כחלק מארכיפלג האיים הקיקלדיים. לפארוס היסטוריה ארוכת שנים שהתחילה לפי הסברה כשקבוצה שהגיעה אליו מהאי ארקאידה התיישבה במקום.

פארוס יוון למטיילים ישראלים: פארוס למטייל העצמאי שמגיע מישראל עם המון טיפים והמלצות למשל על דרכי הגעה , מלונות, אטרקציות, חיי לילה ועוד..

למנהיגה של קבוצה זו קראו פארוס ומכאן שמו של האי. במשך השנים הועבר השלטון באי ממדינה למדינה, אך הייתה גם תקופה בימי קדם בהם זכה לעצמאות. באותה התקופה נע השלטון בו בין דמוקרטיה לאוליגרכיה. לאחר תקופה זו היה האי חלק מהליגה האטית-דלית והיום הוא שייך ליוון. אחת הדמויות המזוהות ביותר עם פארוס הוא המשורר היווני הנודע ארכילוכוס שנולד באי בשנת 680 לפני הספירה. לצד ההתפתחות שעוברת על האי בשנים האחרונות נשמר צביונו היווני הקלאסי הבא לידי ביטוי בארכיטקטורה מיוחדת מתקופות קדומות שנשתמרה עם השנים. הישן לצד החדש, בנוסף ליופי המרהיב של האי מביאים לכך שבעונות הקיץ מלאים מלונות בפארוס באלפי תיירים שבאים לחוות חוויה יוונית אמיתית.

דרכי הגעה לפארוס

תיירים המגיעים אל האי פארוס הם כאלו שרוצים מצד אחד ליהנות משמש, ים ואוכל טוב אך מהצד השני מעדיפים להתרחק מכמויות התיירים האדירות הפוקדות את האיים השכנים סנטוריני, איוס, ומיקונוס. אז איך מגיעים אל פארוס? ראשית יש לקחת טיסה לאתונה. בכל יום בשעות 7:30 ו-17:30יוצאת מעבורת מנמל פיראוס הסמוך לאתונה אל פארוס, מחר ההפלגה הוא 30 יורו. בימים מסוימים בשבוע קיימת גם רחפת היוצאת לכיוון האי בשעה 16:30 שמחירה הוא 50 יורו. דרך נוספת להגיע אל פארוס היא באמצעות רחפת היוצאת מהאי כרתים מדיי בוקר בשעה 8:30 תמורת 55 יורו. בנוסף לדרכים אלו, ניתן להגיע לפארוס גם בטיסה שיוצאת אחת ליום מפיראוס אל האי. כמובן שזמני ההפלגות אל האי יכולים להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר, אך בימי הקיץ לרוב אין שינויים והמעברות מלאות בעשרות אלפי תיירים השמים פעמיהם אל החופשה המושלמת באי פארוס.

מלונות בפארוס – מה כדאי?

לאחר שמצאתם דרך להגיע אל האי זה הזמן לבחון את אפשרויות הלינה של פארוס שיאפשרו לנו ליהנות בצורה אופטימאלית מהחופשה באי. בתי המלון של פארוס מספקים ללנים בהם מגוון הטבות ופינוקים שהופכים את החופשה למושלמת. מרבית בתי המלון באי יציעו לתייר נוף הפונה אל קו האופק הצלול או אל אחד מרחובות האי הססגוניים. האלמנט החשוב ביותר בבחירת בתי מלון בפארוס הוא המיקום. המלונות הטובים שוכנים במרכז האי ומצטיינים בגישה נוחה אל שדה התעופה שלו באמצעות תחבורה ציבורית מפותחת או רשת המוניות הפועלת באי. מלונות בפארוס הממוקמים במרכז שוקק החיים של האי מאפשרים לתייר להיות קרוב למרכז ההתרחשויות של האי, לחנויות שלו, לטברנות, בתי הקפה והמסעדות. מלונות אלו ידועים בשילוב בין עיצובים מודרניים המשולבים באלמנטים עיצוביים של התרבות המקומית. יחד עם זאת נמצאים בפארוס מלונות שהם חלק מרשת עולמית ושומרים על הקו האחיד של הרשת. אנשי בתי המלון של פארוס יודעים להמליץ לתיירים על אתרים באי שאסור להפסיד וכן על נקודות התרבות החמות שבו.

אטרקציות ואתרים בפארוס

אז מצאנו איפה לישון באי פארוס, ועכשיו הגענו לדבר האמיתי, האתרים והאטרקציות שיש למקום להציע. נתחיל בעיר פאריקיה שהיא עיר הנמל המרכזית של פארוס, ההופכת בימי הקיץ למוקד משיכה לתיירים רבים בשל יופייה המרהיב. נמשיך לנאוזה, עוד עיר בפארוס הידועה בקסמה עוצר הנשימה ובמבחר המסעדות הגדול הנמצאות בעיר העתיקה שלה. אי אפשר לבקר בפארוס ולהתעלם מהחופים שיש לאי להציע. חופים אלו הם שם דבר בקרב אוכלוסיית הגולשים בשל שילוב נדיר בין רוח חזקה ומפרצים שיצרו בית לחובבי גלשני הרוח והקייט סרפינג שבימי הקיץ גודשים את האי בהמוניהם. כמובן שישנם חופים בפארוס כמו גולדן ביץ', סנטה מריה או פיסו ליבדי בהם ניתן להתפנק בצורה אולטימטיבית.

חיי הלילה בפארוס

חיי הלילה כל פארוס שוקקים ומגוונים. אחרי שתסיימו את הסיאסטה שלכם תוכלו לרדת לרחוב, ליהנות מארוחה יוונית עשירה ולהתחיל את הלילה באיזה פאב, מועדון או טברנה שישאירו אתכם ערים כל הלילה.

מלונות בפארוס משתלבים היטב בחיי הלילה והבילויים של התיירים. מסעדות, טברנות, ברים ובתי קפה הם חלק נכבד ממרכיבי הלילה על האי. חלקם פועלים במתחמי המלונות עצמם, אחרים מחוצה להם. כך או אחרת, מלונות בפארוס מאכלסים רבים מאותם בליינים הפוקדים את אתרי הבילוי בהמוניהם, לרבות מועדונים ופאבים. חיי הלילה בפארוס שוקקים ויחסית מגוונים. מסעדות וטברנות מהמשובחות, בארים ובתי קפה ואם תשוטטו קצת ברחובות פאריקיה, אפילו תמצאו פאב אירי נחמד.

אז אין מה להתלבט יותר מדיי. תתחילו לברר על דילים לפארוס, ולא חסרים כאלו. במחירים שווים לכל נפש תוכלו ליהנות מחדר באחד מעשרות בתי המלון של פארוס + טיסה שיאפשרו לצאת לחופשה אידיאלית באי החלומי הזה. בואו לטעום טעימה איכותית מהחיים הטובים של יוון, האי פארוס מחכה לכם.