לוגו חדש לאתר
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מלונות

הטלוויזיה של יוון

טלויזיה יוון

עזרה בתכנון מסלול טיול ליוון? השאירו פרטים 👇

הטלוויזיה ביוון נשלטת על ידי חמישה ערוצים מסחריים לאומיים מאז תחילת שנות ה-90.

שלושת ערוצי הטלוויזיה המסחריים הגדולים ביוון הם Antenna, MEGA ואלפא. Antenna TV הוא ערוץ פרטי שהחל לשדר בשנת 1989. זהו ערוץ כללי עם התמקדות בחדשות ומידע, ספורט, לייף סטייל ובידור. MEGA TV הוא ערוץ פרטי שהחל את שידוריו בשנת 1992. זוהי רשת מוכוונת בידור עם קשת תוכניות רחבה מבדיונית ועד חדשות וסרטים דוקומנטריים ועד לתכניות ילדים. Alpha TV הוא ערוץ פרטי נוסף שהוקם בשנת 2007 כרשת הראשונה בשפה היוונית המשדרת 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. הוא מתמקד בתוכניות חדשות ואקטואליה, סרטים, סיקור ספורט וסדרות פופולריות מיוון ומחוצה לה.

לטלוויזיה ביוון יש היסטוריה ארוכה. זה התחיל עם השקת ערוץ הטלוויזיה הראשון ביוון, ERT, שנוסד ב-1980.

הטלוויזיה היוונית החלה עם השקת ERT, שנוסדה בשנת 1980. ERT היה ערוץ הטלוויזיה הראשון והוא שודר במשך שעה ביום. ב-1989 הושק הערוץ השני של יוון ET1 (ERT2) ולראשונה מאז היו שני ערוצים ששדרו. כיום פועלים ביוון שישה ערוצים ללא תשלום: ET1 (ERT

ליוון יש תעשיית שידורי טלוויזיה שנשלטת על ידי שלושה ערוצי טלוויזיה ציבוריים ושניים פרטיים – ישנם שלושה ערוצי טלוויזיה מרכזיים ביוון: ERT, NET ו-ET3. ישנם גם שני ערוצי טלוויזיה פרטיים: אלפא ואנטנה.

מספר ערוצי הטלוויזיה ביוון הוא קצת יותר מ-200. כולם פרטיים וללא פרסומות. חלק מערוצי הטלוויזיה הפופולריים ביוון כוללים את מגה, אלפא, סקאי, סטאר, אפסילון ונובה.

במונחים של צפייה, ערוץ מגה הוא הערוץ הנצפה ביותר עם כמיליון צופים מדי יום. הוא שודר מאז 1989 ומשדר מאתונה באמצעות לוויין לאירופה וצפון אמריקה.

ביוון, ישנם ערוצי טלוויזיה רבים המציעים משהו לכל אחד. מספורט ועד סיטקום, מגוון התוכן הזמין בטלוויזיה הוא מכריע.

ערוצי הטלוויזיה הפופולריים ביותר ביוון הם אלפא, MEGA ו-ERT1. שלוש תחנות הטלוויזיה הללו קיימות כבר עשרות שנים והן מציעות מגוון תוכניות שונות שמתאימות לטעמים שונים.

טלוויזיה היא פעילות הפנאי הפופולרית ביותר ביוון. אדם ממוצע מבלה כמעט 3 שעות ביום בצפייה בטלוויזיה. ישנם יותר מ-150 ערוצי טלוויזיה ביוון, כאשר רובם הם ערוצים מקומיים. רשתות הטלוויזיה הגדולות הן אנטנה, מגה, אלפא ואפסילון. הערוץ הפופולרי ביותר ביוון הוא Antenna News. יש לו צפייה של למעלה מ-2 מיליון איש בכל יום והוא משדר חדשות 24/7. הערוץ הפופולרי השני ביוון נקרא Mega Channel והוא משדר בערוץ 10. יש בו בעיקר סרטים הוליוודיים וסיטקום אמריקאי וגם הפקות מקומיות.

בהרחבה על 3 התחנות המרכזיות ביוון

Antenna הוא ערוץ בבעלות פרטית שהושק ב-31 בדצמבר 1989 כאחת התחנות הראשונות בבעלות פרטית ביוון. היא משדרת בעיקר תוכניות בידור כמו אופרות סבון ותוכניות ריאליטי.

מגה היא תחנת טלוויזיה פרטית שהושקה ב-27 בספטמבר 1997 כתחנה הפרטית השנייה אחרי אנטנה. היא משדרת בעיקר תוכניות חדשות כמו "מגה ניוז" ו"חי".

Alpha TV היא תחנת טלוויזיה פרטית שהושקה ב-16 באפריל 1995 על ידי איש העסקים ג'ורג' קולוריס. הוא משודר בעיקר תוכניות הקשורות לאירועים אקטואליים ופוליטיקה כמו "אלפא לייב" ו"אלטר אגו".

נמצאים ביוון? איך לראות טלוויזיה מהארץ כשאתם בחו"ל?

שירות סטרימינג לישראלים שחיים בחו"ל קיים דרך מרבית חברות הסטרימינג הישראליות כמו פרטנר או סלקום אשר מאפשרות לראות את ערוצי הטלוויזיה הישראלים גם שאתם נמצאים בחוץ לארץ. הפעולה מתבצעת דרך האינטרנט בצורה קלה ונוחה.

דילוג לתוכן