נאקסוס יוון למטיילים הישראלים: נאקסוס המלצות טיפים על חיי לילה, אטרקציות, אוכל, דרכי הגעה, ניידות ועוד..

האי נאקסוס הוא האי הגדול ביותר בקבוצת האיים הקיקלאדיים שבאיי יוון. האי מאופיין בשטח הררי, ערים גדולות ושוקקות חיים, כפרים קטנים וקסומים וחופי טורקיז יפהפיים.

אל האי מגיעים בעיקר גולשי גלים מכל העולם בשל מפרץ שנוצר בין האי נאקסוס לאי פארוס. המקום ידוע כאולטימטיבי לחוויית גלישה המשלבת רוח מצוינת לגלישה, מי טורקיז ונוף מרהיב. האי נאקסוס קיים עוד מהעת העתיקה בה היה נחשב למרכז חשוב בעולם דאז בעיקר בתחום היין. במאות השישית והשביעית לפני הספירה העיר נאקסוס, העיר המרכזית באי, היתה ידועה כמקום ההתפתחות של אומנות הפיסול והאדריכלות היוונית. בעיר נאקסוס קיים שרידי פולחן לאל היווני דיוניסוס שעל פי המיתולוגיה היוונית שם נשא את אריאדנה לאישה. האי נמצא בשליטת יוון משנת 1832 עם הקמת ממלכת יוון המודרנית.

חיי הלילה בנאקסוס

הערים המרכזיות באי בתחום הבילויים הם הערים: איאה, פירה ופריסה. בהם תוכלו למצוא מסעדות, טברנות ומקומות בילוי שונים.

ללכת לראות בנאקסוס

ההיסטוריה העשירה של האי הותירה בו אתרי תרבות יפהפיים מכל תקופות קיומו. האי מקושט בעיקר בשרידי האימפריה הונציאנית שמתאפיינת באחוזות מבוצרות ומגדלים תמירים היפה מביניהם הוא הקסטרו המבוצר. בפאלאטיה נמצא שער אבן שנבנה כחלק ממקדש אפולו שמסיבה כל שהיא לא הושלמה בנייתו. מנזר אורסוליין הנמצא גם כן באי נבנה במאה ה-17 על ידי הקתולים כקתדרלה וכדאי לבקרו כדי לקבל הצצה לעבר. המוזיאון הארכיאולוגי המקומי מצוי בתוך בית ספר עתיק שנבנה בימי האימפריה העות'מאנית. המוזיאון מציע ממצאים רבים ומגוונים ונקודת תצפית אל האי.

אוכל

כמו כל אי יווני אופייני, בנאקסוס תמצאו טברנות ומסעדות המציעות אוכל מקומי לצד נוף משכר. האי מציע גם מגוון קונדיטוריות מקומיות המכינות את המטעמים המתוקים של האי.

דרכי הגעה וניידות

באי נאקסוס אין שדה תעופה ולכן על מנת להגיע אליו יש לטוס אל סנטוריני ולהפליג ממנה באוניה. בתקופת הקיץ, עונת התיירות, יוצאות הפלגות מידי שעה כך שההגעה נוחה וזמינה.