איוס

איוס יוון כל מה שצריך לדעת – איוס טיפים המלצות למטיילים ישראלים: חיי לילה, חופי רחצה מומלצים, אוכל, תחבורה ועוד..

איוס, אי המסיבות האולטימטיבי שבאיי יוון, הוא גן עדן לצעירים מכל רחבי העולם רעבים למסיבות וחגיגות לאורך כל הלילה ולשינה טובה במהלך רב היום. ישנם לא מעט דברים לראות באיוס, אולם בשל גילה הצעיר של אוכלוסיית התיירים באי, מעדיפים תיירים "מבוגרים" יותר, לא להגיע לאי זה, מה שמאד חבל שכן בהחלט ניתן להינות מחופים גדולים וריקים במהלך שעות הצהריים ואחריהן, כאשר רב הקלאברים עדיין ישנים.

אנשיי איוס המקומיים, מתפרנסים בעיקר מהתיירות באי וחלקם הקטן יותר מחקלאות ודייג. אנשיי האי נמצאים בקונפליקט תמידי בנוגע לתיירות באי, אשר מצד אחד מספקת את רב פרנסתם, אולם לא פעם מפריעה ומכבידה על הלך החיים התקין של האי.

חופי איוס

יש לא מעט חופים שקטים באי איוס, הפופולארים מבינהם הם, מילופוטס (Mylopotas), יאלוס (Yialos) וקובראס (Koubaras). לא מעט מהרוחצים מתייחסים לחופים אלו כחופי נודיסטים לכל דבר. אם יש באפשרותכם, שיכרו רכב שטח וחפשו לכם נקודת חוף פסטוראלית ומבודדת יותר מהחופים ההומים.

חיי הלילה באיוס

איוס עמוס בבארים וקלאבים, עם קצב גבוה ביותר לאורך כל הלילה. רב מקומות הבילוי מצויים בצ'ורה(Chora), אך ישנן המון מסיבות חוף בחופים השונים. מאחר ורב התיירות באי מאופיינת בחתך גילאים צעיר, רב הבארים מאוכלסים באוכלוסיה צעירה זו הנהנים ממוסיקה חזקה לתוך הלילה ותחרויות שתיה לרב.

אוכל

ישנם באיוס כרמים רבים של ענבים משובחים, כך שמאד מומלץ לטעום מהיין המקומי. הזהרו מטברנות הנראות יותר מדי מתויירות, הן לא בהכרח הטובות יותר..

תחבורה

מערכת האוטוביסים באי בכלל לא רעה וכמו כן ניתן תמיד להשכיר רכב, כמו גם סירות שיקחו אותכם לחופים שונים ומבודדים באי. שדה תעופה אין באיוס ולכן רב התיירים מגיעים תחילה לנאקסוס, מיקונוס או פארוס, ומשם במעבורת לאי.